2015

11.10.2017 07:30

25. března 2015 jsme byli přizváni MěÚ Ostrov k účasti na ukončení výstavy
v Amfiteátru Městského úřadu Ostrov. Koncert v prostředí stánků s jarními
"proprietami" a s velikonoční tematikou byl moc pěkný. Nám se moc líbí
akustika zdejšího prostoru, jak se krásně hlas sboru nese a opravdu zní daleko
- vysoko :-) Když jsme si pořizovali nové halenky v barvě do růžova, netusili
jsme, že některé kolegyně se sladí úplně, úplně... ale fakt úplně :-)

3. dubna 2015 - Zpívání na Velikonočních trzích v K. Varech je již takovou tradicí. Jen letos nebylo podium postavené u hlavní Pošty, ale na druhém konci ulice TGM - u Becherovky. Za zády s křižovatkou se nedalo nic dělat, takže jsme pěli, jak jen to šlo a doufáme, že díky aparatuře nás bylo i slyšet :-) Posluchači byli a i potlesk zazněl, tak pevně věříme, že i letos se zpívání pro zpestření Velikonočního probírání se mezi stánky se podařilo.

10. dubna 2015 - Jarní jarmark - Hroznětín

2. května 2015 - jsme zazpívali na veselé vernisáži umění kresení vtipů - tvůrců nového humoristického časopisu Tapír na  Staré Radnice, Ostrov.

30. května 2015 - Plzeňské notování byla krásná přehlídka několika sborů, z jejichž
skladeb vznikl pro tento večer krásný Galakoncert pro posluchače Plzně, kteří
mají rádi různorodost a bohatost zpěvu. Skvělá akce na celý den. Společně s námi bavili obecenstvo tyto sbory: Ancicoz z Chebu, Zdický smíšený sbor, Pěvecký sbor hudební mládeze z Prahy, Jitro z Hradce Králové, Lomnický sbor disharmonických amatérů, Smíšený pěvecký sbor DECH Vlašim a pořádající sbor Canticorum.

4. října 2015 v zámeckém paruku v Letohrádku v Ostrově proběhl náš Podzimní koncert - myslím, že jsme všichni byli v pohodě, sboristé i hosté, posluchači, neboť koncert byl
krásný, ač venku mrholilo, uvnitř bylo útulno, milo, zpěvno :-) Pár našich písniček tentokrát doprovodil náš milý host Jan Štěpánek, který má buď zázračnou kytaru nebo zázračné prsty, každopádně bylo to příjemné osvěžení v našem repertoáru :-)

10. října 2015 jsme podpořili zpěvem projekt oslavy 70tého výročí Knihovny v Ostrově. Akce probíhala od 10.10 hodin a už od začátku bylo jasné, že se účinkující ani posluchači hned tak nezahřejí... bylo pěkně zima. Přes tuto nepřízeň počasí se dostavilo spousta lidí a tak měli bubeníci pro koho bubnovat, mažoretky pro koho pochodovat a žonglovat, zpěváci
pro koho zpívat. Doufáme, že se Knihovně bude dařit i nadále a čtenáři v ní vždy najdou všechny informace a povyražení, napětí či zasnění, která od knih očekávají.

29. listopadu 2015 - 1. adventní neděle -  - bylo sychravo jak v Anglii na blatech, pršelo,
foukalo... ale přesto byl adventní den sváteční, všude výzdoba, připravený stromeček k rozsvícení, stánky na náměstí s vánočními proprietami a svařáčkem a medovinou, a taky lidi :-) Přišli se podívat na Vánoční trhy i poslechnout si koledy a jiné písničky. Ačkoli byla ztížená situace vypadlým proudem, improvizovaně jsme zazpívali chvíli i bez aparatury, lidé přišli až k podiu, aby nás slyšeli a to bylo velmi povzbuzující a hřejivé. Děkujeme.
Druhý koncert jsme měli v kostele v Sedleci, kde adventní čas zahajovalo více aktérů - děti s koledami, čtyřtet s vážnou hudbou a my - kostel byl opravdu plný posluchačů.  Nálada byla krásně sváteční, prostě - když člověk chce, všechno jde - i v dešti a nečase :-)

1. prosince 2015 - proběhl Koncert pro Charitu Ostrov v Domě kultury na Mírovém náměstí

6. prosínce 2015 - druhá adventní neděle - Dnes jsme po hodně dlouhé době se svým zpěvem navštívili kostel sv. Petra a Pavla v Hroznětíně. Nebylo tam mnoho návštěvníků,
ale ti, co přišli, si poslechli krásný koncert - akustika kostela je moc pěkná. 

8.prosince 2015 -  Klášterní kostel Zvěstování Panny Marie, Ostrov - Betlémy
- Dnešní den byl ve znamení Betlémů - slaměných, hliněných, papírových... všech možných technik, které se člověku podaří zvládnout. A tak jsme v tento slavnostní
adventní den zazpívali v Klášteře v Ostrově, kde byla výstava těchto všech doslova uměleckých děl. 

20. prosínce 2015 -  Stará radnice Ostrov, obřadní síň - Vánoční trhy na Starém městě v
Ostrově se "schovaly" do nitra Radnice. Venku bylo pošmourno a nevlídno, stánky tam nikdo nestavěl, ale uvnitř bylo mnoho rukodělných výrobků a mohli jste si i zkusit něco sami vyrobit - šperk či košík. Průběžně jsme návštěvníkům radnice zpívali koledy, abychom jim prohlížení ručních řemeslných výrobků zpříjemnili. 

25. prosince 2015 -  Sváteční koncert v Kostele sv. Michaela a Panny Marie Věrné, Ostrov

—————

Zpět