2013

19.01.2014 19:05

Letošní rok jsme měli první koncert opět v Oranžerii Václava Havla v Ostrově, kam jsme byli pozváni k uspořádání Tříkrálového koncertu na ukončení vánočního období. Koncertů jsme měli letos 15 a dokonce jsme presentovali ostrov opět v Německu na Nočním zpívání ve Wunsiedelu.
V obsazení sboru nastaly změny, neboť odešli Karin a Kuba Doudovi a přibyli k nám soprány Olga Hrádelová, Dáša Adamovičoová, Lýdie Frýzlová a čtvrtý hlas - Petr Poberežník.
Pavel Jindra nám natočil živou nahrávku z kostela sv. Michaela a Panny Marie Věrné, takže i na tento rok máme zvukovou vzpomínku.

Tento rok oslavil náš sbor narozeniny - 15 let od založení. Při této příležitosti jsme uspořádali velký výroční koncert v Letohrádku Ostrov.

 

30. prosince 2013 v krásně opraveném kostelíku na Suché jsme zpívali svůj poslední koncert letošního roku. Vše se nám vydařilo a podle reakcí se tento závěr roku líbil i místním obyvatelům, kteří si nás přisli poslechnout.

 

25. prosínce 2013 náš koncert v kostele sv. Michaela na Starém městě Ostrov navštivilo tolik posluchačů, že byly tentokrát zaplněny i ochozy. Moc vám milí naši příznivci děkujeme a jsme moc rádi, že vám můžeme zazpívat i v těchto prostorách, kde to opravdu nádherně zní.

 

21.prosince 2013 jsme zahajovali benefiční koncert PRO FILIPA v K. Varech - St. Roli v Lidovém domě. Sešla se tu spousta lidí dobré vůle, sponzoři a drobní dárci, kteří svou přítomností a svým vstupným přispěli na Filipovo finančně náročné vyšetření v zahraničí. Benefice se vydařila, někteří členové sboru vytrvali až do konce, tj. do 3 hodin do rána, při poslechu dalších skupin a při tanci. 

 

8. prosince 2013 - zpívání na Vánočních trzích u Pošty v Karlových Varech se vydařilo :-)

 

1. prosince 2013 jsme si postupně zazpívali na dvou rozsvěcení stromků - v Hroznětíně a v Ostrově. V Hroznětíně jsme si zazpívali společně s dětmi ze zdejší ZŠ. V Ostrově jsme zpívali na rozsvěcení stromku vlastně poprvé, tak jsme si toho velmi považovali. Dle reakcí obecenstva se naše zpívání líbilo, tak jsme byli potěšeni. Hezký předvánoční čas všem :-)

 

23.11.2013  jsme přijali pozvání do T-klubu jako hosté skupiny DRC
Na oslavě jejich 20tého výročí vzniku byli přítomni i všichni bývalí členové, kteří ve skupině kdy hráli, střídali se na podiu u nástrojů a všechno bylo narosto úžasné, hraní od srdíčka, štěstí ze shledání po letech.. Krásná oslava s krásnými písničkami a dortem a šampaňským :-) 
Ještě jednou i touto cestou gratulujeme DRCu a přejeme mnohá další společná úspěšná léta.

 

3.11.2013  jsme měli společný koncert v Oranžerii Václava Havla v Ostrově 
se sborem z Třemošné 

 

8.10.2013 jsme jako hosté zazpívali několik písniček nacvičených spolu se skupinou DRC na jejich výročním koncertu ke 20. letům existence skupiny. 

 

Zůčastnili jsme se Festivalu KoDRCák :-)

 

22. června 2013 proběhl v Klášterním areálu 
společný koncert se sborem Fontána Mariánské Lázně

*

26.května 2013 proběhl v Letohrádku v Ostrově
Koncert k 15-ti letému výročí založení sboru

 

4.5.2013

Kultnacht ve Wunsiedelu

 

 

Na výroční slavnosti Kulturní noc ve Wunsiedlu jsme zahajovali celou slavnost na náměstí naproti Radnici, vyslechli jsme si historii života pana básníka Jeana Paula, jenž je prý známým básníkem a který se ve Wunsiedelu narodil a nějakou dobu žil. Ochutnali jsme proslulé německé bratwursty a shlédli vypouštění balónků s adresami, aby je nálezce mohl poslat zpět s informací, kam až dolétly. V městském kostele jsme měli ještě další koncert pro posluchače, kterým se naše skladby líbí.

30.3.2013

Velikonoční trhy - z podia u Hlavní pošty v K. Varech jsme zapěli korsujícím návštěvníkům trhů, všem trhovcům a komukoli, kdo se v tuto dobu nacházel v okolí tržiště.

Vernisáž - Křížová cesta - Stará radnice Ostrov
26.3.2013

Autorka akademická malířka Ladislava Nouzecká – česká malířka, rozená na žatecku, sochařka a fotografka žijící v Německu. Svébytné podání Křížové cesty na velkoplošných plátnech. Výstava probíhá také na Staré radnici, kde se konala vernisáž.

 

 

6. ledna 2013 na oslavu Tří Králů jsme zazpívali občanům města v Oranžerii Václava Havla v Paláci princů.

—————

Zpět