2008

16.09.2009 07:42

 

K příležitosti našich "10. narozenin" jsme uspořádali veliký koncert v Letohrádku Ostrov. Skladby vybrala naše sbormistryně tak, aby pokryly 
celé období, které zpíváme a samozřejmě, aby byly zastoupeny různé žánry a posluchač a divák se nenudil.

Tento rok se konalo setkání sborů v Přešticích, kde jsme se setkali s ostatními sbory z Unie a nacvičili i společné pásmo pro obyvatele Přeštic. Každý sbor měl také své vystoupení, ať již v kulturním domě nebo v kostele a nebo jako my a Česká píseň Plzeň v kostelíku v nedalekých Nezdicích. Byla to velká událost, která se za necelé dva roky bude pořádat pro změnu u nás v Ostrově.

V roce 2008 jsme na konci školního roku naposledy vystoupili jako hosté na Akademii žáků ze 4. ZŠ, kterou město Ostrov zrušilo. Bylo to smutné, protože tato škola byla naší kolébkou a naší záštitou po celých 10 let.
Hned v září jsme se účastnili opět festivalu "Viva la muzika" ve Žluticích. V zápětí charitativní akce na záchranu kostela v Údrči a pak jsme již pilně trénovali koledy na adventní a vánoční období. Vystupovali jsme v kostele v Sedleci, v Dalovicích, ve Variádě v Interspaaru,  na trzích před poštou v Karlových Varech, v kostele v Ostrově a na Suché.

—————

Zpět